Akrilas krasas

 

    Akrila krāsas – ūdens dispersijas krāsas uz poliakrilāta bāzes. Tiek izmantotas celtniecības darbos iekštelpās un ārpus tām, kā arī glezniecībā. Ūdens emulsijas krāsu ražošanas procesā, zinātniekiem nācās apvienot nesavienojamo – ūdenī nešķīstošos polimērus un ūdeni. Radītās polimēru sistēmas ūdenī ieguva nosaukumu – lateksi (emulsijas vai dispersijas). No šejienes arī radās nosaukumi ūdens emulsijas krāsas, ūdens dispersijas un lateksa krāsas.

 

   Akrila krāsas, gluži tāpat kā citas ūdens dispersijas krāsas, var tik atšķaidītas ar ūdeni un iekrāsotas ar ūdens pigmentu pastām, bet atšķirībā no ūdens dispersijas krāsām – pēc izžūšanas kļūst izturīgas pret ūdens iedarbību.

 

    Galvenā akrila krāsu priekšrocība ir to augstā elastība un ūdens atgrūšanas īpašības kombinācijā ar augstu tvaika caurlaidību. Akrila krāsas var klāt ar otu, rullīti vai izsmidzinātāju. Izžūst akrila krāsas pārklājums 30-40 minūšu laikā un gandrīz nesmaržo. Akrila krāsas slānim piemīt austa adhēzija un augsts ekspluatācijas raksturojums – tas ir elastīgs, izturīgs, to var mazgāt, kā arī akrila krāsas slānis ilgi saglabā krāsas toni un iztur intensīvu ultravioleto apstarojumu.